Kovo 2 d. muziejuje atidaryta Alberto Švenčionio fotografijų paroda „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“.
Pavieniai ar grupėmis, apgaubti rūko, nušviesti saulės, įvairiais metų laikais įamžinti piliakalniai menininko fotografijose tarsi mėgina parodyti savo didybę ir dvasią, kurios daugelis iki šiol nepraradę.
Fotografas Albertas Švenčionis bando į piliakalnius pažvelgti savaip: kai kur panaudodamas montažą ir sukurdamas miglotas, beveik fantastines vizijas, kai kur išgrynindamas spalvas ir pabrėždamas akimirkos paprastumą ar gilumą, kai kur žaisdamas metų ar paros laiko šviesa.
Piliakalniai – praėjusių epochų simboliai, bene ryškiausi Lietuvą valdžiusių didžių kunigaikščių ir karalių laikotarpių ženklai. Lietuvoje jų priskaičiuojama apie 940. Kiekvienas yra unikalus savo vieta, kilme, raida, išvaizda. Mokslas į piliakalnių paslaptis gilinasi bemaž porą šimtų metų, tačiau tyrinėtas tik kas ketvirtas piliakalnis. Tad didžioji jų slėpinių dalis dar laukia savo atradėjų ir lauks dar ilgai.
Parodoje buvo kuriama unikali vietovių atmosfera, sužadinanti vaizduotę, skatinanti domėtis Lietuvos krašto istorija bei sukelianti patriotiškumo jausmus.