Amžino gyvybingumo simbolis

Užsiėmimo tikslas – supažindinti su senovės baltų pasaulio struktūros ir tikėjimo simboliu Pasaulio-Gyvybės medžiu, jo ženklų reikšme bei atspindžiu kasdieniame gyvenime. Praktinėje dalyje dalyviai supažindinami su molio monotipijos technika ir ją išbando savo kūrybiniame darbe.

Užsiėmimo metu supažindinama su Pasaulio medžiu kaip visatos vaizdiniu, taip pat su Pasaulio-Gyvybės medžio simboliais bei jų reikšme lietuvių tautodailėje, atskleidžiama Gyvybės medžio reikšmė ir svarba moters gyvenime. Edukacija vyksta muziejaus ekspozicijų salėse, kur dalyviai atidžiai apžiūri eksponatus, taip pat edukacijų patalpoje eksponatų nuotraukas ir skaidres. Apžiūrint įvairios paskirties daiktus, siūloma kritiškai mąstant įžvelgti sąsajas ir skirtumus tarp anksčiau ir dabar naudojamų panašių daiktų išvaizdos, dydžio, formos, puošybinių elementų. Vyksta diskusija, kur ir kokius panašius daiktus dalyviai jau yra matę, ar pastebi senovės baltų kultūros atspindžių šiandieninėje žmonių raiškoje. Tyrinėjant objektus, skatinama įžvelgti kultūrinę, estetinę buities daiktų, papuošalų, tekstilės gaminių vertę, edukacijos dalyviai kviečiami domėtis archaiška kultūra. Dalyviai tekstilės dirbinių ekspozicijoje gauna žaidybinę užduotį surasti įvairiai stilizuotus Gyvybės medžio pavyzdžius.

Praktinės dalies metu dalyviai kuria savo Gyvybės medį. Priimdami kūrybinius iššūkius, išbando naują molio monotipijos techniką ant veltinio ar popieriaus. Kūrybiniame procese plėtojami įgūdžiai, papildomos bendrosios ir specialiosios žinios apie Pasaulio-Gyvybės medį, jo simbolių reikšmes, skatinama saviraiška, originalumas, dalyviams sudaromos sąlygos savitai sukurti ir įgyvendinti savo idėją. Formuojamas teigiamas požiūris į pasaulio kultūrų paveldą, tradicijas bei jų išsaugojimą, patiriamas kūrybinis eksperimentas. Ugdomi socialiniai, bendradarbiavimo įgūdžiai, skatinamas pasididžiavimo, džiaugsmo, savivertės jausmas, atvirumas meninėms patirtims.

417496363_943782214135485_8860956141587533832_n-fce8b3dbbab9d58109e7c13682281da1.jpg
Kaina

Priimamos grupės nuo 10 asmenų.
Kaina asmeniui – 6,00 Eur.
Lydintiems asmenims – nemokamai.

Trukmė

1,5-2 val.


Vieta

Marijampolės krašto muziejus
(Vytauto g. 29, Marijampolė)


Registracija

Rekomenduojame ne jaunesniems nei 3 klasės mokiniams.

Tel. +370 605 72454 ir el. paštu edukacijamarijampolesmuziejus.lt