Katalogo „Lietuvių tremtinių ir politinių kalinių siuviniai bei nėriniai Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus rinkiniuose“ pristatymas
2024 m. birželio 18 d. muziejuje pristatytas naujaskatalogas„Lietuvių tremtinių ir politinių kalinių siuviniai bei nėriniai Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus rinkiniuose“.
Renginio pradžioje muziejininkų lūpomis suskambo tremtinių prisiminimai, liudijantys, kaip siuviniai ir mezginiai gelbėjo žmonių gyvybes. Katalogui įvadinį tekstą parašiusi Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė pasakojo apie represijų mastą Lietuvoje sovietinės okupacijos metais. Tai, kad tremtiniai sunkiausiomis sąlygomis neprarado ypatingo ryšio su Tėvyne, jos teigimu, atsispindi tremtinių rankdarbiuose, perpildytuose tautine simbolika: „Jie – lietuvių stiprybės šaltinis, o šiame leidinyje – mūsų tautos istorija“.
Leidinio sudarytoja Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus vyresn. muziejininkė Dalė Naujalienė pristatė, ką išvysime kataloge, pasakojo, kaip kilo idėja išleisti knygą, kuo stebina tremtinių kūriniai. Dėkota visiems, prisidėjusiems prie leidinio atsiradimo. Puošybos elementų aprašus katalogui padėjusi rengti tekstilės konsultantė Asta Vandytė džiaugėsi tuo, kad „žmonės išlieka daiktuose – daiktas primena rankas, kurios jį sukūrė“. Keleto knygų apie Lietuvos laisvės kovotojus autorė Rita Pauliukaitienė akcentavo, kad rankdarbius galima skaityti kaip dokumentus – juose pateikiami simboliai, skaičiai gali atskleisti daug svarbių istorinių faktų.
Mintimis dalinosi ir katalogo išleidimu džiaugėsi renginio svečiai – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Vilniaus m. skyriaus pirmininkas, prof. Jonas Jakaitis, Marijampolės m. skyriaus pirmininkas Rolandas Raibikis, Marijampolės savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Vilija Dulskė. Tremtinių dainas atliko Marijampolės kultūros centro tremtinių choras „Godos“ (vadovė Laima Venclovienė).
Katalogo leidybą finansavo Marijampolės savivaldybė.
Galerija
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.